انجمن دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی

اصطلاحات خویشاوندی در کره

Viewed 3168 Times 0 Comments

برای خیلیا سوال شده که یه سری کلماتی که کره ایا به هم میگن و برای ماها معنی خیلیاشون یکسانه دقیقا به چه معنی دارن و تفاوتشون در کجاست ؟! اگر سوال شمام هست توجه کنید :
اپا (appa , 아빠) : پدر
اُما (umma , 엄마) : مادر

اجوشی (ajeossi , 아저씨) : به یک مرد میانسال گفته میشه.

اجوما (ahjumma , 아줌마) : به یک زن میانسال گفته میشه.

هلمونی (halmeoni , 할머니) : به خانم های مسن از جمله مادربزرگ ها گفته میشه.

هلبوجی (halaboeji , 할아버지) : به آقایون مسن از جمله پدربزرگ ها گفته میشه.

اوپا (oppa , 오빠) : به معنی برادر بزرگتر، این کلمه رو دخترها استفاده می کنن برای برادر بزرگتر، یا دوستی که ازشون بزرگتره که البته بیشتر برای دوست پسرشون استفاده می کنن.

هیونگ (hyung , 형) : به معنی برادر بزرگتر، این کلمه رو پسرها استفاده می کنن برای برادر بزرگتر یا کلا دوستی که ازشون بزرگتر باشه.

نونا (noona , 누나) : به معنی خواهر بزرگتر، این کلمه رو پسرها استفاده می کنن برای خواهر بزرگتر یا کلا دوستی که از خودشون بزرگتر باشه استفاده می کنن.

اونی (unni , 언니) : به معنی خواهر بزرگتر، این کلمه رو دخترها استفاده می کنن برای خواهر بزرگتر یا کلا دوستی که ازشون بزرگتر باشه.

دونگ سنگ (dongsaeng , 동생) : به معنی خواهر یا برادر کوچکتر که مثل قبلیا برای دوست کوچکتر هم استفاده میشه. معمولا وقتی مخاطبتون خانم باشه یعنی بخواید بگید خواهر کوچکتر از یئو دونگ سنگ (yeo dongsaeg , 여동생) استفاده میشه و اگر مخاطب پسر باشه و بخواید بگید برادر کوچکتر از نَم دونگ سنگ (nam dongsaeng , 남동생) استفاده میشه.

سونبه (sunbae , 선배) : به معنی ارشد هست، افراد به کسایی که مرتبه بالاتری دارن نسبت بهشون مثلا تجربه ی زیادی دارن، یا توی از نظر تحصیلی بالاترن و خلاصه که باید براشون احترام قائل شن میگن. حتی آیدل های کره ای هم به آیدل هایی که سابقه ی کاری بیشتری دارن میگن.

هوبه (hoobae , 후배) : به کسی که از لحاظ تجربه پایین تر باشه گفته میشه. یعنی برعکس سونبه هستش.

مکنه (maknae , 막내) : به کوچکترین فرد یک خانواده یا گروه یا کلاه یک دسته از افراد گفته میشه. اینم توی کیپاپ زیاد دیده میشه که کم سن ترین فرد گروه های کیپاپ مکنه نام میگیره.

Was this answer helpful ? Yes (118) / No (13)