انجمن دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی

پروژه NRF

دکتر جلیل قاسمی نژادی، پژوهشگر دوره پست داک دانشگاه کانگون به عنوان محقق شخصی PI اخیرا موفق به اخذ فاند برای پروژه NRF شده اند که در ذیل تجربه خویش را با سایر علاقمندان به اشتراک گذاشته اند.

“دو موسسه وابسته به هر دولتی موسسه “ان آر اف “و “آر اند دی “هستند که پروژه ها رو حمایت مالی می کنند. در این میان در کره جنوبی تفاوت هایی بین این دو هست که موسسه “آر اند دی” بیشتر پروژه هایی مورد علاقشون هست که عملی و کاربردی هستند و “ان آر اف” پروژه هایی که بیشتر علمی و محض هستند.

کسانی که می توانند پروژه ثبت کنند: کلیه دانشجویان و محققین، پسا دکترها، و اساتید قراردادی و دایمی

مزایا: برای دانشجویان شامل افزایش حقوق (بستگی به میزان حمایت استاد راهنما)، اعتبار، تضمین تقریبی شغل آینده، درج در رزومه، …

البته دانشجویان نمیتوانند به طور مستقل و به نام خودشون فقط پروژه را ثبت یا همون اپلای کنند. دانشجویان می توانند بنویسند و تحت نام استاد راهنما (اسم خودشون هم در پروژه به عنوان محقق تعریف میشود) و یا افرادی که مستقلا می توانند اپلای کنند تعریف شوند. ولی ایده پردازی و تعریف پروژه با شما باشد که نفع آن را در آینده ببرید.

عزیزان پسا دکترا، محققین، اساتید موقت و دایم دانشگاهها: مستقلا می توانند اپلای کنند و نفع هایی که دارند عبارتند از: پرداخت حقوق از پروژه به یک یا چند دانشجو، پرداخت مشوق از محل پروژه به خودشون در پایان پروژه به شرطی که در جزییات تعریف گرده باشند.

اگر قرارداد استادی دانشگاه ندارند می توانند از محل پروژه به خودشان حقوق بدهند (محدودیت سقفی دارد)، درج در رزومه، اعتبار کاری در دانشگاه، احتمال برنده شدن در پروژه های بعدی اگر مقالات خوبی از پروژه چاپ کنند. و …

لازم به ذکر است که پروژه ها معمولا 2 یا سه ساله تعریف میشوند اما یک ساله هم امکان دارد. به نظر شخص بنده اصلا سخت نیست گرفتن پروژه های چند صد میلیونی خصوصا برای ایرانی های عزیز که همه با ایده های نو و فکر خلاقی هستند. چون دولت کره جنوبی پنجمین کشور دنیاست که در پروژه های آر اند دی و علمی سرمایه گذاری می کند هر چند که برگشت مستقیمی نداشته باشند.

سقف مالی: معمولا برای هر سال پروژه تا 50 میلیون وون کره جنوبی هست

نکته: ممکن است بدون مصاحبه در پروژه برنده شوید که عالی. اگر درست متوجه پروپوزال نوشتاری شما و ایده نو در آن نشوند حتما به مصاحیه در حضور بیشت از 20 پروفسور در سیول دعوت میشین به مدت 15 دقیقه. باید موارد زیر رو توضیح بدین: چرا این پروژه شما با بقیه کارهای انجام شده متفاوت است؟ چه تاثیر معنی داری در جامعه علمی می گذارید با انجام این پروژه و سوالاتی از این دست.

توجه: اصلا سخت نگیرید و به قابلیت های خودتون اعتماد کنید. اگر بنده تونستم بگیرم شما حتما می توانید. پروژه من 90 درصدش خیلی ساده و قبلا انجام شده است. 10 درصد مطلب نویی که هیچ کس تا حالا گزارش نکرده و راستی دقت آزمایی روش استخراج مواد معدنی از موی حیوان هست رو باعث برنده شدن خودم می دونم. بنابراین، نتیجه ای که من میگیرم اینه که لازم نیست طرحی بدین (اگر طرح کاملا نو باشه که چه بهتر) معادلی از قبل انجام نشده باشه. بلکه همینکه یک قسمتی از آن کاملا جدید باشه و انجام نشده باشه کافیه. تعداد صفحات پروپوزال: معمولا 5 صفحه حداکثر (فرم های خاصی دارد که در آن باید جدید بودن، مواد و روش، و انتظار نتایج رو توش بنویسید) با آرزوی سلامتی و موفقیت در عرصه های علمی برای تمام هم میهنان عزیزم. ارادتمند”