انجمن دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی

کارگاه فنی به مناسبت هفته پژوهش

در دنیای امروز، دانایی یکی از محور‌ها و شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی هر جامعه به شمار می‌رود. سنجش سطح دانایی به میزان تولید و مصرف اطلاعات و گسترش دانایی به دسترسی سریع و آسان به منابع علمی موثق وابسته است. دانسته‌های ما یا با مطالعه منابع اطلاعاتی موجود و یا بنا به پژوهش‌هایی که خود انجام می‌دهیم، به دست می‌آید.

اگر این دانسته‌ها بر پایه نتایج پژوهش‌های قبلی باشد، در واقع به مصرف اطلاعات پرداخته‌ایم و اگر مبتنی بر مشاهدات و تحلیل‌های جاری باشد، تلاش ما به تولید اطلاعات منجر شده است؛ بنابراین، منبع اصلی تولید اطلاعات و دانش جدید در واقع حاصل فعالیت‌های پژوهشی است که انجام می‌گیرد. پژوهش در هر موضوع، به هر گونه و در هر سطحی که انجام شود، تلاشی منسجم و نظام‌مند در راستای توسعه دانش موجود درباره موضوع‌هایی است که با آنها سروکار داریم. پژوهش کوششی است برای یافتن بهترین راهکار‌های ممکن برای حل مشکلات موجود در عرصه‌های زندگی.

به مناسبت بزرگداشت هفته پژوهش، دعوت کردیم از پرفسور برایان آئوریوال، استاد دانشگاه آمریکایی SUNY در کره جنوبی، سخنرانی پیرامون متدهای پژوهش و اصول نوشتار های فنی در “دومین همایش جامعه علمی ایرانیان مقیم کره جنوبی” ارائه نماید.
بدینوسیله از کلیه دانشجویان و پژوهشگران دعوت می شود در این مراسم حضور یابند.
#نماینده_رایزنی_علمی_کره_جنوبی
https://t.me/isc_sk