انجمن دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی

کمک به زلزله زدگان کرمانشاه

ایرانیان عزیز ساکن هر کجای این کره خاکی!

زلزله‌ای که در غرب ایران اتفاق افتاد، برای همه‌ی ما غم‌انگیز و دردناک بود. صدها نفری که جان خودشون رو از دست دادن و هزاران نفری که مصدوم و زخم‌دیده از این حادثه، غم عزیزان از دست‌رفته رو با خود باید تا آخر عمر به دوش بکشند.
غرض گفتن از تلخی و مرثیه‌گویی نیست، که ما، مردم ایران، گویی همه درد کشیده‌ایم و برای همینه که درد رو خوب می‌شناسیم.
اما همیشه در این سال‌ها، سعی کردیم کنار هم باشیم و تلخی اتفاقات ناگوار رو کمتر و کمتر کنیم‌؛ و مگر چاره‌ای جز این هم داریم…؟

حالا ما هزاران کیلومتر دورتر از وطن، داغدار عزیزان هموطنمون هستیم. اما چطور می‌تونیم فراتر از تسلیت و ابراز همدردی، کمک عملی کوچکی بکنیم به عزیزانی که درگیر این اتفاق ناگوار شدن؟

الان مردم اون مناطق به اقلام ضروری فراوانی نیاز دارند. افراد داخل کشور می‌تونن اقلام مورد نیاز رو تهیه کنن و به گروه‌هایی که مسئول این کار هستند، اهدا کنند تا به دست مردم برسه. اما کمک نقدی هم راه دیگری است. بنابراین پیشنهاد این است که گروهی که مورد اعتماد هست و سابقه‌ی و تخصص خوبی در کمک‌رسانی به جامعه داشته رو انتخاب کنیم (پیشنهاد ما “جمعیت امام علی” هست) و هرکس هرچقدر که امکانش رو داره زحمت بکشد و نهایتا این پول رو به نام ایرانیان کره برای این جمعیت ارسال کنیم تا کمکی باشه برای تهیه مایحتاج مورد نیاز مناطق زلزله‌زده.

در مورد سازمان دریافت‌کننده، گزینه‌های مختلفی وجود داره.”جمعیت امام علی” که شناخته شده و با سابقه‌ هست در زمینه‌ی کمک‌های اجتماعی و ستاد مخصوص این کار رو هم تشکیل دادن و پیگیر وضعیت زلزله‌زده‌ها برای امدادرسانی هستن گزینه‌ی مناسبی باشد.

مهم نیست نهایتا چه مبلغی رو بتونیم تقدیم کنیم. مهم اینه که بدونیم کنار هم هستیم و حتی اگر دور از وطن، درد هموطنمون رو حس می‌کنیم؛ حتما دلگرمی هست میون اونهمه مصییت که عزیزانمون بدونن ما از کیلومترها دورتر ازشون، به فکرشون هستیم و دلمون براشون می تپه.

صمیمانه سپاسگزار توجه و محبت همه‌ی شما عزیزان هستم.

به امید اینکه درد و غم از خاک عزیز ایران رخت بربَندد و ایرانِ ما روزهای شاد و پر از آرامش را بیشتر تجربه کند…

گروه جمعیت امام علی و ستاد ویژه‌ی زلزه‌ی غرب:
@zelzelegharb
@imamalisociety

3021019381271
NH bank (Nonghub 농협 )
Farnaz pirasteh