انجمن دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی

کره جنوبی جان باختن شماری از هموطنانمان در پی وقوع زلزله را به ملت و دولت ایران تسلیت گفت

پکن- ایرنا- به دنبال وقوع زمین لرزه شدید در ایران که شمار زیادی از هموطنانمان را به کام مرگ برد و تلفات سنگینی برجا گذاشت کره جنوبی روز سه شنبه این حادثه را به ملت و دولت ایران تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا وزارت خارجه کره جنوبی در بیانیه ای که خبرگزاری یونهاپ از این کشور منتشر کرده از بروز این حادثه که تلفات زیادی داشته ابراز تاسف کرده است.
در بیانیه آمده است که دولت کره جنوبی بروز این واقعه را که باعث مرگ و میر زیادی در ایران شده و زخمی های زیادی برجا گذاشته است به دولت و ملت ایران تسلیت می گوید.
در این بیانیه کره جنوبی همچنین با خانواده های قربانیان و زخمی های این حادثه ابراز همدردی کرده و آورده است: کره جنوبی این مصیبت را به مردم ایران تسلیت می گوید.
وزارت خارجه کره ضمن تسلیت به دولت ایران ابراز امیدواری کرده است مردم و مصیبت دیدگان بتوانند خیلی زود بر این رنج و محنت فایق آمده و مناطق ویران شده براثر زمین لرزه را بسرعت بازسازی کنند.
رسانه های همگانی شرق آسیا از جمله کره و چین ضمن تسلیت به مناسبت این واقعه گزارش کرده اند که زمین لرزه 7.3 ریشتری در مرز ایران و عراق تاکنون باعث شده است تا نزدیک به 70 هزار نفر در ایران بی خانمان شوند.
به گزارش ایرنا از مرکز لرزه نگاری کشوری، زمین لرزه ای به بزرگی 7.3 دهم ریشتر در ساعت 21 و 48 دقیقه و 16 ثانیه شامگاه یکشنبه 21 آبان ماه ، استان های غربی کشورمان را لرزاند که تا این لحظه حدود 530کشته و هفت هزار و 460مصدوم داشته است.
مرکز وقوع این زمین لرزه استان کرمانشاه حوالی ازگله در طول جغرافیایی 45.9، عرض جغرافیایی 34.84 و عمق 11 کیلومتری زمین بوده است.
این زمین لرزه در پنج کیلومتری ازگله، 25 کیلومتری تازه آباد، 37 کیلومتری باینگان، 112 کیلومتری سنندج و 122 کیلومتری کرمانشاه روی داده است.