انجمن دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی

بازدید سفرای خارجی از محل برگزاری و امکانات المپیک زمستانی کره جنوبی

پکن- ایرنا- سفرای خارجی مقیم سئول پایتخت کره جنوبی از جمله سفیر جمهوری اسلامی ایران در سئول امروز دوشنبه به دعوت وزیر امور خارجه این کشور از محل برگزاری بازی ها و امکانات المپیک زمستانی ‘پیونگ چانگ’ 2018 بازدید کردند.

به گزارش ایرنا در این بازدید که با حضور خانم ‘کانگ کیونگ هوا’ وزیر امور خارجه کره جنوبی برگزار شد، سفرای کشورهای خارجی از جمله ‘حسن طاهریان’ سفیر ایران در سئول از بخش های مختلف مجموعه های ورزشی این شهر بازدید کردند.
سفرای خارجی مقیم کره همچنین از امکانات و تجهیزات مختلفی که دولت کره جنوبی برای برگزاری این رویداد مهم ورزشی فراهم کرده است، بازدید کردند.
در این بازدید مدیران پروژه های ساخت تاسیسات و ورزشگاه های ویژه المپیک در شهر ‘پیونگ چانگ’ هم برنامه های خود برای راه اندازی مجموعه های ورزشی را با سفرا در میان گذاشتند.
فاصله ‘پیونگ چانگ’ محل برگزاری المپیاد زمستانی 2018 تا سئول افزون بر 270 کیلومتر است، شهر یاد شده در شرق کره واقع شده و دمای هوا در زمستان های آن تا 30 درجه زیر صفر هم می رسد.
پیش بینی شده است 51 قطار پر سرعت از 4 ایستگاه اصلی قطار شامل اینچئون، سئول، چئونگ نیانگی و سانگ بونگ روزانه بیش از 20 هزار مسافر را در طول خط ریل 277 کیلومتری که اینچئون در غرب سئول را به ایستگاه جینبو پیانگ چانگ متصل می کند، کار انتقال مسافران و بازدید کنندگان این رویداد بزرگ ورزشی را انجام دهند.
بیست و سومین دوره مسابقات المپیک زمستانی از 9 تا 25 فوریه (21 بهمن تا 6 اسفند 96) و دوازدهمین دوره رقابت های پارالمپیک زمستانی هم از 9 تا 18 مارس (18 تا 27 اسفند 96) در شهر ‘پیونگ چانگ’ کره جنوبی برگزار خواهد شد.
**آساق**1904**1346** انتشار دهنده: رحمت الله خدادادی

#نماینده_رایزنی_علمی_کره_جنوبی
https://t.me/isc_sk