انجمن دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی

جایزه جهانی انجمن بین المللی مواد پیشرفته به یک ایرانی رسید

پکن – ایرنا – جایزه جهانی انجمن بین المللی مواد پیشرفته (IAAM Scientist Medal of the year 2017) استکهلم سوئد به ‘ محمد جلیل پیران’ استاد تمام وقت دانشگاه ‘سجونگ’ کره جنوبی و مسئول نمایندگی رایزنی علمی ایران در سئول اعطا شد.

به گزارش ایرنا انجمن بین المللی مواد پیشرفته معروفترین انجمن جهانی در زمینه مواد پیشرفته و سنسور است.
این انجمن بیش از 50 هزار عضور فعال در سراسر دنیا دارد و هر سال اقدام به معرفی برترین پژوهشگران و دانشمندان بر اساس موفقیت های علمی و پژوهشی آنها می کند.
امسال مراسم معرفی برترین های این انجمن در 9 اکتبر 2017 در استکهلم سوئد برگزار شد و مدال جهانی این انجمن در بخش New Age of Technology & Innovation به این محقق جوان کشورمان تعلق گرفت.
محمد جلیل پیران در گفت و گو با ایرنا دلیل این انتخاب را طرح وی در زمینه تشخیص و گزارش تصادفات رانندگی با استفاده از Sensors & Actuators و سیستسم هوشمند Fuzzy با عنوان VeCare; Fuzzy-based Vehicle Crash Detection System عنوان کرد.
او گفت: این سیستم قادر به تشخیص آنی تصادفات بر اساس مانیتور کردن فعالیت های ماشین (شامل تغییرات شتاب (Jerk)، تصادم، زاویه ماشین، حرارت) و انتقال آلارم به پلیس ترافیک و تیم نجات است.
جلیل پیران عضو تمام وقت هیات علمی و استادیار دانشگاه سجونگ در کره جنوبی است، همچنین به عنوان نمایندگی رایزنی علمی وزارت علوم در کره جنوبی نیز فعالیت دارد.