انجمن دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی

میزبانی از برگزیدگان مسابقه اختراعات کشور در دانشگاه SKKU

اخیرا شرکت LG مسابقه ای برای رقابت بین مخترعین دانشجوی کشورمان در تهران برگزار کرده است و یک تیم 4 نفره از دانشگاه امیرکبیر برنده این مسابقه شده اند. برای تقدیر از این عزیزان شرکت LG ایشان را برای بازدید از کشور کره جنوبی به سئول دعوت کرده است. موضوع طرح ایشان حفاظ ایمنی در ایستگاه های مترو هست. علاوه برا شرکت ال جی شرکت بهره برداری از مترو تهران و همچنین شرکت دورنیک نیز از این طرح حمایت کرده اند.
همچنان که همیشه سفارت کشورمان و رایزنی علمی حامی و مشوق نخبگان بوده و هستند دیروز فرصتی شد تا با هماهنگی های انجام شده فرصت بازدید از دانشگاه SKKU در سووان را برای این عزیزان فراهم نماییم.

دانشگاه Sungkyunkwan در واقع در سال 1398 (بیش از ششصد سال پیش) توسط یکی از سران سلسله چوسان در قلب سئول بنا نهاده شده است. این دانشگاه در جمع بهترین دانشگاههای کره جنوبی و رتبه 46 را در بین دانشگاههای مهندسی جهان داراست. در سالهای اخیر به دانشگاه سامسونگ معروف شده است به همین دلیل بطور کامل تحت حمایت شرکت سامسونگ قرار دارد و دارای آزمایشگاههای و تجهیزات بسیار خاص و پیشرفته ای می باشد.

در این سفر که با راهنمایی دکتر جلیل پیران، نمایندگی رایزنی علمی و دو تن از هموطنان عزیزمان، آقایان دکتر حامد و دکتر بهنام عزیز، همراه بود از آزمایشگاههای برق، الکترونیک و کامپیوتر، رباتیک، Semiconductor، و نانوتکنولوژی بازدید شده است.