انجمن دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی

ضیافت افطار وزارت امور خارجه کره جنوبی

حسن طاهریان سفیر کشورمان در کره جنوبی به همراه هیاتی در ضیافت افطار وزارت امور خارجه کره جنوبی که امشب در هتل لوته سئول برگزار گردید، شرکت نمودند.


آقایان قاسم غیور زحمتکش، نماینده شرکت رانی کشورمان در کره جنوبی، محمد جلیل پیران استاد دانشگاه و نماینده رايزني علمي وزارت علوم ایران در كره جنوبي و ابوالقاسم صادقی نیارکی استاد دانشگاه در این برنامه سفیر کشورمان را همراهی نمودند.


این مراسم به مناسبت ماه مبارک رمضان و به همت وزیر امور خارجه کره جنوبی، خانم کانگ کیونگ وا، ترتیب داده شد. خانم وزیر در ابتدای جلسه ضمن خوش آمد گویی به سفرا و نمایندگان کشورهای مسلمان از برنامه دولت جدید برای برقرار ارتباط بیشتر با دنیای اسلام از طریق دیپلماسی عمومی و مردم-به-مردم خبر داد.
وزیر امور خارجه کره جنوبی ادامه دادند، اولویت ما روابط گسترده تر و عمیق تر با همه کشورهای مسلمان هست و اطمینان داد هیچ مشکلی نمی تواند سر راه این ارتباط قرار گیرد. او برای این گفته خود به روابط تاریخی و چند صد ساله کشورش با مسلمانان اشاره نمودند.
او اضافه کرد مسلمانان در زمان جنگ شانه به شانه ما جنگیدند و این را برای این ارتباط، کره و جهان اسلام، نقطه عطفی دانستند. وی ادامه داد هم اکنون روابط تجاری زیادی بین کره و کشورهای اسلامی وجود دارد و این پتانسیل نیز وجود دارد که این ارتباطات چندین برابر گردد.
ایشان در آخر از همه مسلمانان حاضر در مراسم خواست برای صلح در جهان دعا کنند.