انجمن دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی

اردوی علمی – تفریحی دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی

اردوی علمی – تفریحی دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی (منطقه گوانگجو) روز یکشنبه 5/3/2017 در شهر دجان برگزار گردید.

در این اردو دانشجویان از موزه ملی علوم و تکنولوژی کره جنوبی بازدید کردند. این موزه مکانی علمی فرهنگی می باشد که موارد گوناگونی از دستآوردهای علوم و تکنولوژی کره جنوبی را به نمایش می گذارد. در مرکز این موزه، هال اخترشناسی قرار دارد که بزرگترین ساختمان گنبدی شکل کره جنوبی می باشد. در اینجا می توان به وضوح پدیده کره آسمانی و توسعه اخترشناسی را ملاحظه نمود. در این موزه همچنین می توان تنها فضای جهانی تئاتر را دید. بعلاوه به راحتی می توان صور فلکی را از طریق وسایل موجود مشاهده نمود.

در هال دیگری از این موزه می توان حدود 4000 آیتم طبیعی و علوم طبیعی را مشاهده نمود. همچنین در سایر سالن های این موزه می توان در مورد طبیعت کره، سلاح ها، موسیقی، تکنولوژی اطلاعات بسیار مفیدی کسب نمود.

می توان در مورد تولید انرژی پاک و استفاده از آن در حمل نقل نیز مطلع شد. خارج از سالن Cheomseongdae ماشین ارزیابی آب و هوا از دوره گوریو را می توان دید.

در مورد انواع حیوانات، حشرات و پرندگانی که در تاریخ کره جنوبی زیسته اند می شود اطلاعات خوبی کسب کرد همچنان که پیکر و اسکلت آنها را می توان از نزدیک ملاحظه نمود.

مکان بعدی که از دانشجویان دیدن نمودند Skyroad در شهر دجان بوده است. مکانی بسیار زیبا که سقف یک خیابان بطور کامل به LED پوشیده شده بود. و در این نمایشگر ها تصاویر زیبایی به نمایش گذاشته شده بود.

بعد از skyroad، دانشجویان به یک سالن تفریحی نیز سر زدند که اوقات مفرح و شادی را با بازهای هوش و سرگرمی سپری نمودند.

در نهایت بعد از صرف شام، اردو به اتمام رسید.