انجمن دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی

وضعیت دانشجویان ایرانی در کره جنوبی با حضور وزیر علوم بررسی شد

photo387793594044492455

به گزارش ایرنا، محمد فرهادی که در راس هیاتی شب گذشته (پنجشنبه) وارد کره جنوبی شده است امروز و در ادامه دیدارها و ملاقات های خود، با دانشجویان ایرانی در این کشور نیز دیدار کرد.
در این نشست که با هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و در سالن اجتماعات این مرکز برگزار شد، مشکلات، برنامه ریزی های درسی، لزوم یاری نهادها و اداره های مرتبط و همچنین وضعیت کنونی دانشگاههای کشور کره مورد بررسی قرار گرفت.
یکی از دغدعه های دانشجویان در این نشست مسائل مربوط به چگونگی ارزیابی وزارت علوم از مدارک اخذ شده، بحث لزوم آشنایی با قوانین و مقررات دانشگاهی و همچنین ارائه اطلاعات لازم درباره نظام آموزشی کشور کره جنوبی بود که پاسخ های لازم در این خصوص به آنان ارائه شد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه این نشست که با حضور حسن طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی برگزار شد، پرسش های مطرح شده توسط دانشجویان را پاسخ داد و اعلام کرد که وزارت علوم به نحوی مقتضی و مناسب پیگیر حل مشکلات آنان خواهد بود.
وی همچنین از دانشجویان ایرانی خواست که به کیفیت و سطح علمی دانشگاه های ارائه دهنده خدمات آموزشی توجه بیشتری مبذول داشته و این موضوع را در اولویت انتخاب خود قرار دهند.
فرهادی همچنین به توافقات صورت گرفته وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با وزارت آموزش کره جنوبی اشاره کرد که قرار است فرصت های بیشتری برای همکاری های آموزشی میان دو کشور ایجاد شود تا دانشجویان از آن بهره مند شوند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان امروز همچنین با «لی جون سیک» (LEE joon Sik) وزیر آموزش کره جنوبی که معاون نخست وزیر کره جنوبی نیز هست، دیدار کرد و طرفین در این ملاقات موافقت کردند که همکاریهای خود را در حوزه آموزشی بویژه حوزه آموزش عالی توسعه داده و زمینه های گسترش آن را بیش از پیش فراهم سازند.
امروز همچنین دکتر فرهادی با حضور در «دانشگاه سئول» و بازدید از بخش های مختلف این دانشگاه، در مراسم امضای یادداشت تفاهم همکاری این دانشگاه با دانشگاه اصفهان شرکت کرد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و هیات همراه فردا (شنبه) کره جنوبی را به مقصد ژاپن جهت شرکت در کنفرانس علوم فناوری در شهر کیوتو ترک خواهند کرد.

photo452517806302407752