انجمن دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی

نمایشگاه مشترک عکس ایرنا ویونهاپ در سئول کره جنوبی گشایش یافت

pyh2016092820580001300_p2_99_20160928163308

به گزارش ایرنا، هدف از برگزاری این نمایشگاه مشترک که نگاهی به یک هزار و 300 سال مناسبات دوستانه دو کشور دارد کمک به توسعه مناسبات همکاریهای فرهنگی، تجاری و ورزشی ایران و کره جنوبی است.
دراین نمایشگاه که خبرگزاری یونهاپ نیز اخبار مربوط به آن را در روزهای اخیر پیگیری ومنتشر کرده 140 قطعه عکس در سئول برای عموم به نمایش گذاشته شده است.
این نمایشگاه که تا تا 23 اکتبر(2 آبان) دایر است، آثار و فعالیت مکان های فرهنگی و تاریخی دو کشور را به معرض دید عموم قرار داده و در موزه ملی تاریخ کره جنوبی برپا شده است.
این نمایشگاه عکس مشترک دو خبرگزاری دقایقی پیش با حضور حسن طاهریان سفیر ایران در کره جنوبی، «چو یون سون» وزیر فرهنگ، «پارک نو هوانگ» رئیس خبرگزاری یونهاپ و «کیم یونگ جینگ» رئیس موزه ملی گشایش یافت.
در آیین گشایش این مراسم در سئول حسن طاهریان سفیر ایران در کره جنوبی هدایایی را به دو تن از هنرپیشه های اصلی سریال «جومونگ» که باعث آشنایی مردم ایران با فرهنگ کره و تقویت مراودات فرهنگی دو کشور شده اند، اعطا کرد.
این نمایشگاه با همت موزه ملی تاریخ و خبرگزاری رسمی دو کشور برگزار شده و از روز اول مورد استقبال گرم قرار گرفته است.
خبرگزاری یونهاپ می نویسد که کره جنوبی و ایران سال 1962 میلادی روابط رسمی برقرار کردند، اما یادداشت های تاریخی هست که نشان می دهد یک شاهزاده ایرانی در 1300 سال قبل با یک شاهزاده خانم کره ای از سلسله شیلا ازدواج کرده و از آن زمان به این طرف طرفین دارای روابط تاریخی و فرهنگی بوده اند.
دیروز سه شنبه نیز نمایشگاه عکس مشترک ایرنا و یونهاپ در خانه هنرمندان تهران گشایش یافت که این نمایشگاه نیز تا 12 مهر ماه جاری در این مکان دایر است.
در این مراسم «کیم سئونگ او» سفیر کره جنوبی، «ماریا دوتسنکو» رئیس مرکز اطلاع رسانی سازمان ملل متحد در ایران، رئیس هیات رسانه ای پاکستان در تهران، «مهدی آق کوچیان» رئیس اداره دوم دیپلماسی وزارت امور خارجه و «محمد خدادی» مدیرعامل ایرنا حضور داشتند.
توافق بر سر برگزاری این نمایشگاه میان رییسان دو خبرگزاری مدت کوتاهی پس از سفر اردیبهشت ماه سال گذشته خانم «پارک گئون هی» رئیس جمهوری کره جنوبی به ایران حاصل شد.