انجمن دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی

خبر خوش برای مسافرین کره جنوبی

대한항공

ایرنا/ دولت کره جنوبی اعلام کرد که با جمهوری اسلامی ایران برای برقراری نزدیک به 11پرواز مستقیم در هفته میان پایتخت های دو کشور به توافقاتی دست یافته است.

دولت کره جنوبی روز چهارشنبه با انتشار این خبر یادآور شد که دو کشور موافقت کرده اند که پروازهای بین سئول و تهران تا 11پرواز مستقیم در هفته افزایش یابد.
براساس این گزارش، سئول خاطر نشان کرده است که با توجه به برداشته شدن تحریم ها و توافق برجام و افزایش همکاری های اقتصادی میان دو کشور، لازم است که تعداد پروازها هم افزایش یابد.

سال 1998 میلادی کره جنوبی و ایران به توافق رسیده اند که خطوط هوایی کره چهار پرواز مسافری و باربری در هفته به ایران داشته باشند.اوایل سال جاری میلادی دولت سئول اعلام کرد که به خط هوایی «کوریا ایرلاین» مجوز داده است تا پرواز مستقیم با ایران را از سر بگیرد.
وزارت زمین و طرح های زیربنایی و ترابری کره جنوبی در تارنمای خود ‌آورده است که پس از نشست روزهای دوشنبه و سه شنبه این هفته مسئولان هواپیمایی دو کشور مقرر شده است شمار پروازها از 4 به 11 پرواز مستقیم هفتگی افزایش یابد.

این وزارتخانه افزوده است که ما به دنبال گسترش همکاری های گردشگری، تجاری و اقتصادی با ایران هستیم و در این راستا با تهران توافقاتی داشته ایم و لازم است امکانات پروازی بیشتری اختصاص یابد.
وزارت ترابری کره جنوبی تصریح کرد که به شرکت های دیگر هوایی از جمله «آسیانا ایرلاین» اجازه برقراری پروازهای مستقیم مسافربری و باری به ایران از فرودگاه بین المللی «اینچئون» را هم خواهد داد.
در این گزارش آمده است که یک خط هوایی نمی تواند 11 پرواز را انجام دهد و لازم است سازمان ها و شرکت های دیگر نیز وارد عرصه شوند تا به این ترتیب همکاری های اقتصادی با ایران گسترش چشمگیری داشته باشد.
انتظار می رود که با راه اندازی این پروازها و افزایش آنها نزدیک به 40 هزار مسافر در سال میان دو کشور جابجا شوند.
به دنبال اجرای برجام و توافق هسته ای، کره جنوبی اواخر سال گذشته اعلام کرده بود که در پی برداشته شدن تحریم های بین المللی، برای اولین بار در 40 سال گذشته پرواز مستقیم بین ایران و کره جنوبی را برقرار کرده است.