انجمن دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی

رییس جمهور كره جنوبی وارد تهران شد

photo_2016-05-02_15-36-15

پارك گئون هی رییس جمهوری كره جنوبی برای انجام سفر مهم و تاریخی خود به ایران عصر امروز یكشنبه وارد تهران شد و در فرودگاه مهرآباد تهران مورد استقبال محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، خانم ‘پارك’ نخستین رییس جمهوری كره جنوبی است كه از ایران دیدار می كند.

هیاتی متشكل از 236 نفر از مسوولان و رییسان بزرگترین شركت های كره ای و صاحبان صنایع بزرگ این كشور پارك را در سفر به ایران كه مدت آن سه روز اعلام شده، همراهی می كنند.
مقام های ارشد كره نیز از این سفر به عنوان یك دیدار تاریخی یاد كرده و افزوده اند كه «پارك» روز دوشنبه (فردا) با دكتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران مهمترین دیدار خود را از زمان برقراری روابط رسمی دو كشور از سال 1962 میلادی انجام می دهد.

روسای جمهوری دو كشور در این دیدار علاوه بر موضوعات مرتبط با راههای گسترش روابط دوجانبه در حوزه های مختلف، تحولات منطقه ای و بین المللی را نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهند داد.
جست وجوی راههای تقویت همكاری مشترك در حوزه های انرژی، بانك و بیمه، پروژه های زیربنایی، بهداشت و درمان، علمی، فناوری و فرهنگی از جمله محورهای بحث و تبادل نظر روسای جمهوری دو كشور علام شده است و اسناد متعددی در این حوزه ها، با حضور روسای جمهوری توسط مقامهای عالیرتبه ایران و كره جنوبی، امضا خواهد شد.

در جریان سفر رییس جمهوری كره جنوبی به تهران كه تا چهاردهم اردیبهشت ماه (پس فردا) ادامه می یابد، همایش بررسی راه های تقویت و گسترش روابط اقتصادی و تجاری تهران – سئول در دوره پسا برجام و فرصت های سرمایه گذاری شركتهای كره ای در پروژه های اقتصادی ایران، با حضور وی، روسا و مدیران بخش های دولتی و خصوصی دو كشور در تهران برگزار می شود.

خبرگزاری یونهاپ از كره امروز گزارش كرد كه ایران دارنده بزرگترین ذخایر گاز جهان و چهارمین ذخایر نفتی دنیا است و كره نمی تواند شریك به این مهمی و بزرگی را در عصر توسعه اقتصادی نادیده بگیرد.