انجمن دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی

تهران میزبان جشنواره یکدلی ایران و کره جنوبی

photo_2016-04-28_14-29-56

به گزارش ايرنا علي دادگر روز چهارشنبه در مجمع انتخاباتي هيات پهلواني و زورخانه اي همدان اظهار كرد: اين جشنواره دوشنبه سيزدهم ارديبهشت ماه جاري در مركز همايش هاي برج ميلاد تهران برگزار مي شود و تيم هاي منتخب ايران و كره جنوبي براي معرفي ورزش هاي ملي كشورشان به صورت انفرادي و گروهي به اجراي آيين هاي پهلواني و زورخانه اي خواهند پرداخت.
وي در ادامه به جهاني شدن ورزش پهلواني و زورخانه اي اشاره كرد و گفت: در حال حاضر 84 كشور عضو فدراسيون جهاني هستند و قطعا فدراسيون ايران در همگاني كردن اين ورزش ملي و پشتيباني از برنامه هاي فدراسيون بين المللي در راستاي فراگير كردن آيين هاي كهن و غني آن در سطح قاره آسيا و جهان از هيچ كوششي دريغ نخواهد كرد.
دادگر خاطرنشان كرد: در اين راستا هفته گذشته مقر جديد كنفدراسيون ورزش هاي زورخانه اي در كره جنوبي راه اندازي شد كه نويد بخش روزهاي خوب براي توسعه اين رشته ورزش در آسيا و جهان است.
وي با تاكيد بر ارزش هاي معنوي ورزش هاي روزخانه اي اضافه كرد: ورزش زورخانه اي تبلور آموزه هاي ايراني و اسلامي است كه بايد با تمام وجود ضمن حفظ ارزشهاي تاريخي در گسترش آن ميان همه اقشار جامعه قدم هاي موثري برداشته شود.
وي افزود: از اولين آموزه هاي ورزش زورخانه اي مي توان به ادب اشاره كرد كه با ورود به اين فضاي معنوي پس از خم شدن و تواضع به وسيله درب كوتاه آن و ساير موارد به وزشكار آموخته مي شود.
وي گفت: به اعتقاد ما زورخانه مسجد دوم ورزشكاران است چرا كه از قديم مومنان با الگو گرفتن از مولا علي (ع) پس از انجام فرايض دين در مسجد، جسم و روح خود را در مكان مقدس زورخانه پرورش مي دادند.
دادگر با اشاره به اينكه تاثير گذاري اين رشته ارزشي در نهاد انسان بسيار زياد است افزود: ما به عنوان يك ايراني وارث فرهنگ كهني هستيم كه براي حفظ و توسعه آن عزم ملي را مي طلبد.
وي با اشاره به اينكه توسعه اين ورزش سبب افزايش مرام پهلواني در بين افراد جامعه مي‌شود، اظهار كرد: ورزشكاران بايد ايمان، احترام به بزرگتر و اخلاق شايسته را سرلوحه كار خود قرار دهند زيرا هرقدر ورزشكاران اين رشته ورزشي فروتني بيشتري داشته باشند و خاضعانه رفتار كنند، جايگاه معنوي خود را در ورزش بالاتر مي‌برند.