انجمن دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی

همایش تقدیر از دانشجویان برتر سال 95

اولین همایش تقدیر از دانشجویان و دانش آموختگان برتر ایرانی مقیم کره جنوبی برای اولین بار در سال 1395 با مدیریت رایزن علمی وزارت خانه های علوم و بهداشت و با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول و  انجمن دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی با اهداف زیر برگزار گردید:

  • تقدیر از دانشجویان برتر ایرانی در کره جنوبی
  • اعلام نتایج به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  • ایجاد انگیزه در سایر دانشجویان جهت تلاش بیشتر

برای انتخاب برترین ها، معیار های مختلف علمی، پژوهشی و فرهنگی که دانشجویان در حین تحصیل در کره جنوبی انجام داده اند مد نظر بوده اند. این موارد شامل؛ معدل، مقالات علمی، ارائه مقاله در همایشهای داخلی و بین المللی، ثبت اختراع، تقدیر نامه، پروژه های علمی و تحقیقاتی (غیر از پایان نامه)، تالیف کتاب، دستیار آموزشی یا پژوهشی (RA,TA)، عضویت در انجمن ها و موسسات معتبر بین المللی، سایر فعالیت های برجسته بوده است.

اطلاعات و مدارک متقاضیان در چهار گرایش (1)برق، الکترونیک و کامپیوتر، (2) پزشکی، (3) علوم پایه و (4) مکانیک و انرژی  ، توسط متخصصین مربوط به هر رشته در چندین مرحله ارزیابی گردیده و نهایتا افراد زیر در گرایش های مختلف به عنوان برترین ها انتخاب شده اند.
دکتر محمد جلیل پیران
(برق، الکترونیک و کامپیوتر)
دکتر ژاله امیریان
(پزشکی)
فاضل شجای
(علوم پایه)
غلامرضا بامروت ابدی
(مکانیک و انرژی)

طی مراسمی که در روز جمعه 22 بهمن ماه در محل هتل لوته سئول برگزار گردید ضمن تقدیر و تشکر از نفرات برتر این رقابتها، لوح تقدیر به همراه جوایزی از سوی جناب آقای طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در سئول به منتخبین این دوره از رقابتها اهدا گردید.