انجمن دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی

دکتر جلیل پیران

دکتر محمد   جلیل پیران

فوق دکترای مهندسی برق – مخابرات

عضو هیات علمی تمام وقت و استادیار دانشگاه سجونگ، کره جنوبی

نماینده رایزنی علمی ایران در کره جنوبی

 

  هم اکنون دکتر جلیل پیران عضو تمام وقت هیات علمی و استادیار دانشگاه سجونگ در کره جنوبی می باشد. همچنین بطور همزمان به عنوان نماینده رایزنی علمی ایران در کره جنوبی نیز فعالیت می نماید.

وی دارای مدرک دکترا در رشته مهندسی برق، گرایش مخابرات با درجه عالی از دانشگاه کیونگ­ هی، کره جنوبی می باشد. همچنین موفق به گذراندن دوره فوق دکترا، PostDoc، در دانشگاه کیونگ­ هی در زمینه پژوهشی Resource Management و Quality of Experience در نسل پنجم شبکه­ های موبایل و Internet of Things  گردید.

ایشان موفق به انتشار دهها مقاله ی علمی-پژوهشی در معروفترین ژورنال ها و کنفرانس های بین المللی در زمینه های:Resource Allocation در شبکه های بی سیم و موبایل (5G Cellular Networks)، اینترنت اشیاء (Internet of Things)، شبکه­ های رادیو­شناختی (Cognitive Radio Networks) و ارتباطات چند رسانه­ ای (Multimedia Communications) شده اند. همچنین او دارای یک اختراع ثبت شده بین المللی با عنوان Instantaneous Accident Detection and Notification System می باشد.

جایزه جهانی IAAM Scientist Medal of the year 2017  به پاس فعالیت های ارزشمند علمی و پژوهشی در استکهلم سوئد به جلیل پیران اعطا گردید. علاوه بر این در همین سال او به عنوان برترین پژوهشگر ایرانی مقیم کره جنوبی در رشته مهندسی برق از طرف رایزنی وزارت علوم برگزیده شد. وی همچنین در دو سال متوالی (سالهای 2010 و 2011) از طرف رایزن علمی وزرات علوم و سفارت ایران در شبه قاره هند به عنوان دانشجوی برتر انتخاب گردید.

جلیل پیران از سال 2010 تا کنون عضو فعال “موسسه مهندسین برق و الکترونیک” IEEE، از سال 2017 عضو فعال “انجمن بین المللی مواد پیشرفته” IAAM  و از سال 2013 تا حالا نیز عضو فعال انجمن بین المللی “متخصصین تصاویر متحرک” MPEG  هستند. در موسسه MPEG تا کنون موفق به ثبت 16 طرح در زمینه ارتباطات چند رسانه ای شده که از جمله آنها می توان به طرح ارائه شده در زمینه Internet of Media Things در اتحادیه بین المللی مخابراتITU  در ژنو، سوئیس نام برد.

وی موسس و دبیر ” همایش جامعه علمی ایرانیان مقیم کره جنوبی” می باشد که از سال 95 بطور سالانه با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری، بنیاد ملی نخبگان، وزارت علوم، وزارت بهداشت و سفارت ایران در سئول برگزار می گردد. همچنین در کنفرانس بین المللی “تاثیر علم و تکنولوژی بر توسعه و عدالت” که در سال 2012 توسط رایزن علمی ایران در شبه قاره هند برگزار گردید، ایشان با سمت مسئول کمیته فنی و مهندسی همکاری داشته است. جلیل پیران در دوران دانشجویی خود “انجمن دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبیwww.isask.org” را در سال 94 تاسیس نموده که هم اکنون یکی از فعالترین انجمن های دانشجویی در شرق دور می باشد.

بعلاوه، وی به عنوان داور با چندین ژورنال معتبر بین المللی از جمله IEEE Transactions on Wireless Communications، IET Communications، Elsevier Journal of Computer Communications  و IEEE Transaction on Networks and Service Management  همکاری دارد.